Skip links

Užgavėnės arba kaip žiema dar nesitraukia iš mūsų kiemo…

Pagal liaudies mąstyseną, Užgavėnės – tai slenkstis tarp nueinančios žiemos ir ateinančio pavasario. Savo pobūdžiu Užgavėnės yra tarsi karnavalas, kurį šventėme vasario 13 dienos popietę kartu su mūsų darželio vaikais. Į Užgavėnių linksmybes įsisuko vaikai persirengę velniukais melagiukais, raganaitėmis, ožiukais ir kitais įvairiausiais Užgavėnių personažais. Tačiau pagrindiniai šventės dalyviai buvo Kanapinis ir Lašininis, kurie surengė tradicinę kovą. Laimėjus Kanapiniui, buvo kviečiami visi šventės dalyviai kartu su nugalėtoju šokti linksmus šokius ir pažaisti keletą žaidimų.

O kokios Užgavėnės be laužo ir blynų? Buvo ir laužas, kuriame vaikai sudegino savo negerus darbus, buvo ir blynų bei kitų paruoštų skanumynų, kuriais vaikai dalinosi, nes pasak liaudies išminties, per Užgavėnes reikia daug ir sočiai pavalgyti, kad visus metus išliktum sotus.

Šventę užbaigėme smagiu pasiridinėjimu nuo kalniuko, pasidžiaugdami žiemos teikiamais malonumais. Tikimės, kad sėkmingai išvarėme žiemą iš kiemo, nors šalčiai jame dar tik prasideda…  

Join the Discussion